Popularność krótkich, nie tylko weendowych wyjazdów rośnie. Z pewnością jednym z czynników, który ma na to wpływ, jest rosnąca siatka połączeń lotniczych oraz atrakcyjne ceny biletów. Gdy dodamy do tego nocleg w niewygórowanej cenie, może się okazać, że zagraniczny 2-3 dniowy wyjazd, nie będzie kosztował więcej niż podobny w Polsce.

Jaki kierunek wybrać?

Najlepszym sposobem jest przejrzeć siatki połączeń z najbliższego lotniska. Linów lotnicze takie jak Ryanair i Wizzair, latają z wielu lokalnych lotnisk, a kierunki lotów są różnorodne. Pomocne mogą być również wyszukiwarki tanich lotów. Oferują one możliwość ustawienia alertów cenowych na interesujący nas kierunek.

Europejskie stolice

Chcesz się obudzić z widokiem na wieże Eiffla, czy może powitać nowy dzień aromatycznym cappuccino, podziwiając Koloseum?
Nic prostszego. Europejskie stolice to popularne kierunki. Bilety na kierunki można kupić już za kilkadziesiąt złotych.
Paryż, Rzym czy Wiedeń to miasta, które mają wiele do zaoferowania. Z całą pewnością w dwa dni nie ma możliwości zobaczyć wszystkich interesujących miejsc. Jednak można poczuć atmosferę miasta, spróbować lokalnych przysmaków i zdecydować czy warto tu wrócić, może na dłuższy pobyt.

Oferty noclegów są zróżnicowane. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wymagań i budżetu.

Marzenie każdego dziecka

Tanie linie lotnicze latają nie tylko do europejskich stolic. Ciekawym kierunkiem jest Billund. Każdy fan klocków Lego wie, co tam się znajduje. Mowa oczywiście o najpopularniejszym na świecie Legolandzie i fabryce tych znanych klocków. Legoland oferuje również noclegi, jednak jest to zdecydowanie droższa opcja. Tańszą będzie znalezienie noclegów w miasteczku. Samo Billund to nie tylko lego. Popularnością cieszy się Lalalandia, to połączenie aquaparku z centrum rozrywki.

Czy to nie idealny kierunek na dzień dziecka?

Trochę luksusu

Dla lubiących dalsze podróże, przepych i luksus interesującym celem podróży będzie Dubaj. Bez obaw, nie trzeba mieć złotej karty kredytowej, aby spędzić tam ciekawie czas. Loty do Zjednoczonych Emiratów w swojej ofercie mają tanie linie lotnicze, a noclegi również można znaleźć na portalach rezerwacyjnych w okazyjnych cenach.

Wbrew panującej opinii w mieście znajdują się atrakcje, noclegi i restauracje na każdą kieszeń. Atrakcji turystycznych, interesujących miejsc tu nie brakuje. Można poleżeć na plaży i popływać w wodach Zatoki Perskiej, wybrać się na pustynię i zobaczyć najwyższy budynek na świecie. To wszystko w jednym mieście.

Uroki Skandynawii

Norwegia, Szwecja to kuszące kierunki. Fiordy, białe noce i niezapomniane widoki. Z tanimi liniami lotniczymi można polecieć przede wszystkim w północne rejony tych krajów.
Wystarczą dwie godziny, aby przenieść się w zupełnie inny klimat i rozkoszować się niepowtarzalnymi krajobrazami. Spragnieni miejskiej rozrywki znajdą ja w dużych miastach i mniejszych miastach jak Oslo, Sztokholm, Malmö. Tęskniący za naturą mogą organizować wycieczki po okolicy bądź wybrać się na rejs po fiordach. Norwegia posiada największą liczbę fiordów oraz najdłuższą linię brzegową na świecie.
Niestety kraje są stosunkowo drogie, więc trzeba się przeznaczyć na nie większy budżet.

Oferta krótkich wyjazdów jest nieograniczona, a możliwość samodzielnej organizacji pozwala dopasować podróż do własnych upodobań i oczekiwań. Nie są konieczne duże środki finansowe, a jedynie czas i chęci. Jak to się mówi, podróże kształcą, więc warto korzystać z możliwości, jakie obecnie daje nam świat.