Kiedy planujemy podróż po kraju, a co gorsza za granicę, to z pewnością nasza głowa jest pełna pomysłów co do tego, co spakować w taką podróż. Z reguły przed wyjazdem z domu po prostu robimy listę rzeczy, które najbardziej się przydają, gdzie się udajemy, jaka będzie pogoda itd. Dużą rolę odgrywa także to, czym będziemy podróżować oraz co możemy spakować – po prostu ile się zmieści w nasz środek transportu?

Spakuj to co najważniejsze

Najważniejsze jest by nie obciążać się bez sensu, a więc nie nosić zbędnych artykułów, ubrań i produktów. Zabierz jedna dużą torbę lub walizkę i plecak lub torebkę. W dużą torbę spakuj większe rzeczy a w mniejszą rzeczy podręczne takie jak:
-portfel,
-telefon,
-kartę bankomatową,
-leki.

1. Ubrania

W tym wypadku mniej znaczy więcej. Zabierz tylko potrzebne ubrania i dostosuj je do panującej pogody tam gdzie się wybieramy. Spakuj odpowiednią ilość rzeczy letnich jak i cieplejszych. Pogoda zmienną jest więc bądź gotowy na wszystko. Spakuj cienkie ubrania by zaoszczędzić na miejscu.

2. Kosmetyki

Najlepiej wyposaż się w kosmetyki w mini buteleczkach, takich ok 30 ml.
-szampon,
-żel pod prysznic,
-krem do opalania,
-szczoteczka i pasta do zębów,
-szczotka do włosów,
-krem,
-chusteczki,
-środki higieniczne intymne.

3. Leki/apteczka

Nie zapomnij o lekach, które są stale przyjmowane przez Ciebie i Twoją rodzinę. zabierz również leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, a także przeciwzapalne – po prostu warto mieć je pod ręką.

4. Dokumenty

Najważniejszy z dokumentów to dowód osobisty. Jeśli wybierasz się poza UE zabierz paszport. Pamiętaj również o ubezpieczeniu nie wiadomo co nas spotka w podróży. Jadąc w wyprawę, którą organizujemy sami zabierz ze sobą mapę i słownik w języku angielskim. Oczywiście jedną z najważniejszych papierów, które musisz posiadać to gotówka lub kartę bankomatową ona wszędzie i zawsze się przyda.

5. Zestaw rozrywki

Jeśli zamierzasz długo podróżować zadbaj o rozrywkę. Zabierz tablet czy laptop. Możesz w wolnej chwili obejrzeć film lub posłuchać audiobooka. Pamiętaj również o słuchawkach.

Ze swojej strony dodamy, że przed wyjazdem zanim wyjdziesz z domu warto sprawdzić czy woda została zakręcona, okna pozamykane itd. W razie jakich kolwiek wątpliwości możesz zostawić kluczę od domu zaprzyjaźnionemu sąsiadowi by mieć spokojne myśli i nie przejmować się zbędnymi rzeczami w podróży. Tak by podróż była gwarancją spokoju i się udała zabierz ze sobą odpowiednią dawkę humoru. Wszystkie problemy zostaw w domu – przecież jedziesz odpocząć i się zrelaksować, co nie?