Monako zwane też miastem-państwem położone jest nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery Francuskiej. Stanowi drugie najmniejsze Państwo na świecie, za to wywiera duże wrażenia. Na wstępie zachwyca porządkiem, przepychem i elegancją. Poza tym ma piękny krajobraz naturalny i nietuzinkową architekturę. Jest niezwykle ciekawym i tętniącym życiem miejscem. Poznaj więcej powód, dla których warto odwiedzić Monako.

Zwiedzanie Monako – tego nie możesz przegapić!

Dzielnica Monte Carlo to prawdziwe epicentrum atrakcji! To właśnie tutaj znajduje się słynne kasyno, Hotel de Paris, czy też modne kawiarnie. To wszystko otaczają piękne ogrody zwane Małą Afryką. W pobliżu znajduje się również luksusowe centrum handlowe One Monte Carlo.

Stare Miasto, które znajdujące się na wzgórzu nazywanym Skała Monako. Jest kolebką najważniejszych zabytków Państwa. Jest w całości odrestaurowane, co sprawia, że można w tej części poczuć się niczym na planie filmowym.
Pałac książęcy stanowiący, oficjalną siedzibę księcia i rodu Grimaldich. Monumentalny gmach jest otwarty do zwiedzania dla turystów w sezonie letnim.

Ogród Japoński to miejsce, w którym warto zatrzymać się i nieco odpocząć. Został zaprojektowany z dbałością o najmniejsze detale i zachwyca bujną roślinnością.

Ogród Egzotyczny, czyli kolejne miejsce pełne natury! Podziwiać w nim można około tysiąca gatunków roślin. Na terenie obiektu znajduje się również ciekawa jaskinia otwarta dla turystów.

Dzielnica Fontvieille zbudowana częściowo na wodzie. Jej znakiem rozpoznawalnym jest spora ilość dzieł sztuki w przestrzeni publicznej. Poza tym w jej obrębie znajduje się między innymi Zoo, Ogród Różany Księżnej Grace oraz wiele ciekawych muzeów.

Co, warto wiedzieć przed wycieczką do Monako?

Jest Państwem, gdzie obowiązuje system zwany monarchią konstytucyjną. Władzę w nim sprawuję po dziś dzień książę. Choć to jedno z najmniejszych państewek na świecie, aż się roi od atrakcji. W całości prezentuje się dość luksusowo i faktycznie stopa życia jest tam wysoka. Zwiedzając Monako, nie raz natkniemy się na drogie samochody i jachty. Należy się też spodziewać stosunkowo wysokich cen w restauracjach (zwłaszcza tych dobrze zlokalizowanych). Obowiązującą tam walutą jest Euro. Księstwo nie posiada lotniska i najlepiej tam dotrzeć z Nicei pociągiem regionalnym. Jest to miejsce niezwykle urocze i zachwycające, a co ciekawe uznane za jedno z najbezpieczniejszych na świecie.