Grecja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na wakacyjny wypoczynek. Nic dziwnego szczyci się doskonałym, ciepłym klimatem i jest pełna atrakcji. Turystom oferuje ekskluzywne kurorty na kontynencie, jak i na swoich wyspach. Każdy jej zakątek jest oryginalny i przepełniony grecką kulturą. Trudno wskazać najpiękniejszą grecką wyspę, ale kilka z nich cieszy się szczególną sympatią i popularnością. Która jest najbardziej zielona, a która zachwyca górskim krajobrazem? Która, okażę się najlepszym wyborem dla miłośników plażowania, a która dla poszukiwaczy miejskich atrakcji?

Greckie wyspy, które polecają się na wakacyjny wypoczynek!

Santorini! Uznana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Charakterystycznym elementem Santorini są białe budynki z niebieskimi dachami. Za sprawą swojego dość romantycznego klimatu często jest wybierana przez pary np. na podróż poślubną.

Kreta to największa i chyba najbardziej znana wyspa grecka. Oferuje wspaniały wypoczynek, jak i wiele zabytków do zwiedzania. To idealny wybór dla tych, którzy lubią złapać balans pomiędzy ciekawą lekcją historii a błogim lenistwem.

Mykonos, niewątpliwie przyciąga turystów imprezowym klimatem. Poza świetnymi imprezami można tu posmakować doskonałej kuchni i zachwycić się wspaniałym krajobrazem.

Zakynthos, to wyspa, która zachwyca przede wszystkim walorami naturalnymi. Popularną atrakcją jest tu Zatoka Wrak, czy też Błękitne Jaskinie. To doskonałe miejsce dla relaksu z całą rodziną lub przyjaciółmi.

Rodos to kolejna wyspa ze wspaniałymi zabytkami, ciekawą architekturą i doskonałą grecką kuchnią. Na Rodos każdy znajdzie coś dla siebie!

Korfu wyróżnia górzysty teren. To wyspa, na której można zaznać aktywnego wypoczynku. Znajdują się tu bowiem liczne szlaki piesze, z których rozpościerają się cudowne widoki. Po aktywnym dniu można wypocząć na piaszczystej plaży.

Paros to różnorodna wyspa. Słynie przede wszystkim ze wspaniałych plaż, często otoczonych wysokimi klifami. Nie brakuje tu również bujnej roślinności i historycznych pozostałości. Jej piękny krajobraz i klimat sprzyjają wypoczynkowi.