Sprawdźmy, które miejsce będzie idealne na letni wypoczynek jeśli chodzi o wakacje, czy podróż poślubną. Nasze zestawienie pozwoli Ci zaplanować urlop i poznać najciekawsze miejsca na kuli ziemskiej. Poznaj najpiękniejsze miejsca na wypoczynek oraz uśredniony koszt wyprawy.

Seszele

Ukształtowanie terenu sprawia, że Seszele słyną z odwiedzin nowożeńców. Klimatyczne zatoczki, lazurowa woda oraz stabilna miejsce dla dwojga sprawiają, że warto tu przyjechać. Koszt takiej wycieczki wynosi około sześciu 8000 zł za 7 dni. Polinezja Francuska to szereg wysp znajdujących się na Oceanie Spokojnym. Urok tego miejsca w głównej mierze bierze się z położenia oraz klimatu. Główną atrakcją są tu wspaniałe plaże koloru białego i różowego. Temperatury oscylują w przedziale 22 x 28 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o wysokość inwestycji koszt wyprawy na Polinezję Francuską wynosi od 15 do 25 000 zł za 7- dniowy pobyt.

Malediwy

Malediwy to gwarancja satysfakcji i istny raj na ziemi. Na miejscu znajdziemy wszystko co możemy zobaczyć w hollywoodzkich produkcjach prezentujących egzotyczne wakacje. Na uwagę zasługują przepiękne rafy koralowe które są magnesem dla wszystkich fanów nurkowania na Malediwach. Znajdziemy tu wiele kurortów z najwyższej półki, a także obszary utrzymujące się w głównej mierze z turystyki. Malediwy oferują najwyższej jakości wypoczynek. Tydzień urlopu w tym miejscu kosztować nas będzie około 1500 zł.

Koło podbiegunowe

Z gorących Malediw pora przenieść się nieco na północ. Sprawdźmy propozycję dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nieco niższe temperatury. Koło podbiegunowe z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Turyści wybierają rejony Koła podbiegunowego ze względu na walory estetyczne tego miejsca. Niegdyś ciężko dostępne teraz stanowią nie lada gratkę dla lubiących zimę i wspaniałe widoki. Niecodzienny klimat oraz chęć przeżycia niezapomnianej przygody sprawiają, że chętnych na eksplorację tych miejsc nie brakuje. Zahaczając o lofty, Bergen, czy fiordy możemy w pełni poznać walory tego terenu. Jedną z największych atrakcji jest oczywiście zorza polarna. Wspaniałe obłoki świetlne od lat Stanowią inspirację dla artystów oraz są źródłem wielu mitów. Jednym z nich jest przeświadczenie, że im temperatura powietrza jest niższa, tym efekty zorzy polarnej jest bardziej widowiskowe. Nic bardziej mylnego! Temperatura nie ma żadnego wpływu na powstawanie zorzy polarnej. Najważniejsze jest bezchmurne niebo. Wyprawy w okolice koła podbiegunowego to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Islandia

Przenieśmy się nieco na wschód a mianowicie na Islandię, czyli kraju, który jest wielkości Polski, choć liczba ludności wynosi zaledwie 338 osób. Jak wysiądziesz na lotnisku w Keflavik to masz wrażenie jakbyś znajdował się na innej planecie. Brak drzew, silny wiatr oraz mgła potęgują to wrażenie. Nie zmienia to faktu, że atrakcji oraz niezwykłych miejsc na Islandii nie brakuje. Warto przyjrzeć się parkowi narodowemu Vatnajokull. Na tym niezwykłym obszarze znajduje się ogromny lodowiec, którego wygląd robi wrażenie. Krystalicznie czyste ściany w jego wnętrzu mienią się różnymi barwami. Efekt ten jest uzależniony od kąta padania promieni słonecznych. Lód w przezroczystych jaskiniach dochodzi do grubości około 8 m. To wszystko możemy zobaczyć na własne oczy już od 3 do 5000 zł.

Jaskinie Glowworm – Nowa Zelandia

Z zimnej Islandii pora przenieść się na nieco cieplejszą wyspę jaką jest Nowa Zelandia. Atrakcją, która rok do roku przyciąga turystów jest jaskinia Glowworm. Swoją sławę zawdzięcza naturze, która postanowiła pokazać swoje piękne oblicze. Znajdziemy tu odwłoki owadów, które czynią to miejsce magicznym. Po przystosowaniu wzroku do ciemności zauważyć można tu rozpościerające się kolorowe punkty na ścianach jaskini. Wspomniane odwłoki larwy muchówki, które wyglądają zjawiskowo. Dzięki tworzonej przez siebie pajęczynie, tworzą magiczny klimat. Jeśli będziecie w pobliżu, to te atrakcje możecie zobaczyć za jedyne kilkadziesiąt dolarów.

Fidżi

Po zwiedzeniu Nowej Zelandii zapraszamy na Fidżi. Ta oddalona na północ wyspa skrywa w sobie niezwykłe tajemnice Jeśli masz dość miastowego zgiełku oraz tłumów ludzi to wyspa jest idealnym miejscem dla Ciebie. Zastanawiasz się dlaczego? Fidżi posiada ponad 300 wysp, z których 200 jest bezludnych. Położenie w samym sercu Oceanu Spokojnego sprawia, że każdy może zasmakować tu rajskiego klimatu. Znajdziecie tu wszystko, co można sobie wymarzyć. Od niezapomnianego wypoczynku turystów dzielą przepiękne plaże, laguny oraz malownicze góry. Dla wielu obcokrajowców Fidżi uważane jest za raj na ziemi. Wyprawy z Europy na Fidżi rozpoczynają się od kwoty 12 000 zł.

Wszystkie przedstawione w zestawieniu miejsca, swoją sławę zawdzięczają przyrodzie. To właśnie dzięki niej wyglądają majestatycznie. Warto jednak zwrócić uwagę na miejsca, które powstały przez ingerencję człowieka. Na początek udajemy się do Meksyku bo właśnie tam kilkanaście metrów pod ziemią znajdują się rzeczy które wprawiają w osłupienie. Podwodne muzeum Musa rocznie odwiedza prawie milion turystów. To miejsce cieszy się tak dużą popularnością, dzięki ponad 500 rzeźb wkomponowanych w dno morskie. Wrażenie robią także niezwykłe przedsięwzięcia pokazujące, że współpraca człowieka ze światem roślin i zwierząt jest możliwa. Na koniec przedstawiamy miejsce z przymrużeniem oka, a mianowicie Kenia i Hotel Manor. Jeśli lubicie bliski kontakt z naturą to właśnie tam będziecie mieli okazję zjeść śniadanie z żyrafą w jednym z hoteli. To fantastyczna atrakcja dla dzieci jak i dorosłych. To udowadnia, że zwiedzanie świata może przyjąć różną formę.

A wy? Czy znacie podobnie piękne miejsca, które trzeba odwiedzić?